
„Gmina Nowy Dwór i Fundacja Ośrodek Wspierania Ekologii realizuje projekt „Woda ma głos – partycypacja obywateli w planowaniu przeciwdziałania skutkom suszy”, którego celem jest aktywne włączenie mieszkańców oraz lokalnych instytucji w działania związane z ochroną zasobów wodnych i przeciwdziałaniem skutkom suszy.
W ramach projektu w województwach podlaskim i lubelskim odbędą się warsztaty edukacyjne i konsultacje społeczne poświęcone gospodarce wodnej oraz Planom Przeciwdziałania Skutkom Suszy. Uczestnicy będą mogli podzielić się swoimi doświadczeniami, zgłosić uwagi i wspólnie wypracować rekomendacje dotyczące lokalnych działań na rzecz retencji wody i adaptacji do zmian klimatu. Efektem działań będzie m.in. opracowanie pakietów rekomendacji dla instytucji odpowiedzialnych za gospodarkę wodną oraz utworzenie lokalnych grup konsultacyjnych wspierających dialog społeczny w tym obszarze.
Projekt jest finansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO.”







25.06.2026 r. (Czwartek)
Godziny: 10:00 – 13:00
Powód przerwy: Wyłączenie jest konieczne ze względu na prace remontowo-budowlane i roboty techniczne prowadzone na terenie stacji uzdatniania wody.





































